Par mani
Ilze Rēvalde

Ilze Rēvalde 
dzimusi 1991.gada 18.aprīlī. 

Mana dzīves lielākā kaislība ir māksla. Cik vien sevi atceros, vienmēr esmu zīmējusi. Pat sapņos nereti gleznoju vai baudu mākslas darbus , kas ir manas iztēles augļi. Es krāsas uztveru kā sajūtas, katrai krāsai un tonim ir sava īpaša noskaņa, kas saistās ar emocijām. Krāsas spēlē noteicošo lomu un es vienmēr vēlos nākamo darbu radīt atšķirīgu, citos toņos, kas dos man jaunu pārdzīvojumu.

Katrs mākslinieks komunicē caur gleznām un skatītājam kaut ko stāsta. Atšķirīgus mūs padara tas , ko vēlamies pateikt un kuras sajūtas uzklāt uz audekla. Es vēlos izlikt un parādīt visu pozitīvo, skaisto un nedaudz sapņaino, tapēc manas gleznas ir it kā reālas, bet tajā pašā laikā, arī īsta , naiva leiputrija.

Gleznošana

Pirmo reizi ar eļļas krāsām sāku gleznot 13 gadu vecumā Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā. Kopš tā laika gleznoju ar eļļu. Kā jau katrs gleznotājs, es eksperimentēju ar jaunām krāsām, pigmentiem un pastām, taču vienmēr atgriežos pie eļļas. Es daudz interesējos par vecmeistaru glezniecības metodēm un piekopju glazēšanu ar alkīdiem un gleznošanu vairākos slāņos, lai kopā tie piešķirtu dzīvīgumu un krāsu spilgtumu. Man vienmēr svarīgas ir smalkas detaļas un krāsu dzidrums. Savas zināšanas esmu papildinājusi pie LMA pasniedzējiem. Visvairāk es mīlu gleznot portretus, sievietes dabā un ziedus. 

Mans skolotājs ir mīlestība pret mākslu.