māklsas kalendāra prezentācijas pasākums
ILZE RĒVALDE | GLEZNAS 2016

2015. gada 16.novembrī notika ekskluzīva 2016.gada kalendāra, kuru veido īpaša gleznotājas Ilzes Rēvaldes darbu izlase, prezentācija.

Projekts ir unikāls ar to, ka kalendārs izdots limitētā tirāžā un nav paredzēts pārdošanai. To nav iespējams nopirkt, jo nevar naudā izmērīt autoru ieguldīto enerģiju un prasmes. Visi projekta dalībnieki ir strādājuši bez honorāriem, atbalstot ideju radīt patiesi skaistu un izcilu produktu nākamā gada 365 dienām.

Šī projekta koncepts ir tapis 4 gadus atpakaļ un jau kļuvis par tradīciju. Kalendāra projekts realizē mākslinieku mēģinājumu runāt uz cilvēka dziļākajām jūtām un pasniedz poligrāfijas tehnikas efektus tā, lai izjūta vistiešākā ceļā sasniegtu mērķi.

2016. gada kalendāra tēma – Sieviete. Projekta tapšanā ar savas meitas Terēzes fotogrāfijām piedalījusies arī Ineta Ķirse-Tiesniece, sadarbībā ar kuru tapušas pāris gleznas. Rezultāts ir pārspējis visas ekspektācijas – katram mākslinieces Ilzes Rēvaldes darbam ir sava sajūta, kas mostas krāsās un beidzas stāstā, un iegūst jaunas nokrāsas un savu oriģinālo stilu ar poligrāfijas specefektiem.

Kalendārs tapis ar tipogrāfijas VEITERS, dizaina aģentūras MELLIS, papīra vairumtirgotāja PAPYRUS, poligrāfijas iekārtu izplatītāja HEIDELBERG un poligrāfijas pēcapstrādes uzņēmuma VIETA aktīvu dalību. Kalendāra tapšanā šogad ir piedalījies arī tulkošanas birojs ad Verbum - kalendāra saturiskā daļa tulkota angļu valodā.

Kalendāra prezentācija notika premium auto salonā Inchcape BM Auto.